Аутор Тема: Обраћање уредницима форума  (Прочитано 111160 пута)

Ван мреже Amicus

  • Уредник
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 9508
  • I1 P109 FGC22045
    • Порекло.рс
Одг: Обраћање уредницима форума
« Одговор #320 послато: Октобар 02, 2020, 01:21:54 поподне »
Изгледа да је тако...
Но, пошто је сада дан, надам се да неће више бити таквих тонова.

Мотримо Форум. 8)



Ван мреже Ojler

  • Члан Управног одбора
  • Бели орао
  • *
  • Поруке: 5298
  • Y-DNK: I2-Y3120 Z17855>PH3414 Мириловићи
Одг: Обраћање уредницима форума
« Одговор #321 послато: Октобар 02, 2020, 02:43:14 поподне »
Kамене рабъ и госодинъ

Ван мреже Драган Обреновић

  • Члан Управног одбора
  • Истраживач
  • *
  • Поруке: 962
  • R1b-U152>FTA27217
Одг: Обраћање уредницима форума
« Одговор #322 послато: Октобар 22, 2020, 09:37:26 поподне »
На овој теми ћемо објављивати и коментарисати резултате тестираних из ДНК подухвата тестирања родова из Македоније и Пчиње.

Па што не назвасте онда ову тему мало специфичније, нпр. "Резултати тестирања родова из Македоније и Пчиње" а не општом одредницом "Резултати тестираних"...

Ван мреже НиколаВук

  • Уредник
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 8508
  • I2-PH908>Y250780>A32852, род Никшића
Одг: Обраћање уредницима форума
« Одговор #323 послато: Октобар 22, 2020, 10:10:36 поподне »
Па што не назвасте онда ову тему мало специфичније, нпр. "Резултати тестирања родова из Македоније и Пчиње" а не општом одредницом "Резултати тестираних"...

Тема се већ налази у одељку "Пчиња и Македонија (2020)".
Чињеницама против самоувереног незнања.

Ван мреже Amicus

  • Уредник
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 9508
  • I1 P109 FGC22045
    • Порекло.рс
Одг: Обраћање уредницима форума
« Одговор #324 послато: Октобар 23, 2020, 08:49:03 пре подне »
Тема се већ налази у одељку "Пчиња и Македонија (2020)".

Тако је. С тим да је Драган донекле је у праву. Јер кад се објављују коментари, на насловној страни форума пише само Резултати тестираних, па се не зна одмах на који пројекат се односи. :)

Недавно сам отварао тему за резултате из Горњег Полимња и тамо сам назначио да се ради о Горњем Полимљу. Можда би тако требало урадити и за остале пројекте.

Можемо то прокоментарисати на уредничком делу, па ако се сложимо, могу ја да средим све теме с таквим насловом.



Ван мреже Небојша

  • Уредник СДНКП
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 13154
Одг: Обраћање уредницима форума
« Одговор #325 послато: Октобар 23, 2020, 11:00:55 пре подне »
Не би било лоше да се поред "Резултати тестираних" и наведе које је истраживање у питању. Сада имамо пуно пројеката. Док су ту били само Херцеговци, лакше је било. Што каже Никола, све те теме су у посебним одељцима, али ради бољег сналажења на форуму не би било лоше додати одговарајући атрибут поред "резултати тестираних".

Ван мреже Amicus

  • Уредник
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 9508
  • I1 P109 FGC22045
    • Порекло.рс
Одг: Обраћање уредницима форума
« Одговор #326 послато: Октобар 23, 2020, 11:24:27 пре подне »
Не би било лоше да се поред "Резултати тестираних" и наведе које је истраживање у питању. Сада имамо пуно пројеката. Док су ту били само Херцеговци, лакше је било. Што каже Никола, све те теме су у посебним одељцима, али ради бољег сналажења на форуму не би било лоше додати одговарајући атрибут поред "резултати тестираних".

У реду. Направићемо тако.



Ван мреже Exiled

  • Члан Друштва
  • Етнолог
  • *****
  • Поруке: 2394
  • ПХ908>А20333>FT14649>FT175994
Одг: Обраћање уредницима форума
« Одговор #327 послато: Новембар 17, 2020, 05:45:08 поподне »
Zašto mi sad brišete poruku,koga sam sad uvrijedio postavljenim pitanjem, ako čovek neće da odgovori i ne mora...Koji član sam ustava prekršio sad? Pito sam da li zna nešto o jednoj poznatoj bihorskoj porodici i bup, obrisano...Ko je redar večeras, dajte malo takta aman vam bog...

Ван мреже Amicus

  • Уредник
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 9508
  • I1 P109 FGC22045
    • Порекло.рс
Одг: Обраћање уредницима форума
« Одговор #328 послато: Новембар 17, 2020, 06:49:09 поподне »
Zašto mi sad brišete poruku,koga sam sad uvrijedio postavljenim pitanjem, ako čovek neće da odgovori i ne mora...Koji član sam ustava prekršio sad? Pito sam da li zna nešto o jednoj poznatoj bihorskoj porodici i bup, obrisano...Ko je redar večeras, dajte malo takta aman vam bog...

Извињавам се, порука је погрешно протумачена, нисам разумео да се ради о роду кога називају Франце.



Ван мреже Exiled

  • Члан Друштва
  • Етнолог
  • *****
  • Поруке: 2394
  • ПХ908>А20333>FT14649>FT175994
Одг: Обраћање уредницима форума
« Одговор #329 послато: Новембар 17, 2020, 07:42:02 поподне »
Извињавам се, порука је погрешно протумачена, нисам разумео да се ради о роду кога називају Франце.
U redu je...idemo dalje🙂

Ван мреже Amicus

  • Уредник
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 9508
  • I1 P109 FGC22045
    • Порекло.рс
Одг: Обраћање уредницима форума
« Одговор #330 послато: Новембар 17, 2020, 07:53:45 поподне »
U redu je...idemo dalje🙂

Хвала на разумевању, Бојане. :)



Ван мреже NenadI

  • Гост
  • *
  • Поруке: 11
Одг: Обраћање уредницима форума
« Одговор #331 послато: Децембар 21, 2020, 02:04:38 поподне »
Поштовани,
надам се да је ово право мјесто да се обратим.

На теми која је закључана сам добио од уредника НиколаВук сљедећи одговор.

Ја бих вас замолио да овде не проповедате тоталитарну и идеолошки обојену причу једног пропалог система који је био више него погубан по Србе и њихове националне интересе током 20. века. Свака следећа порука сличне садржине ће бити аутоматски обрисана. Хвала.

Осјећам се ускраћен за одговор, који додуше и нема више везе са темом па ако није проблем ја бих га овдје изнио.
Ја се с Вама слажем да је систем на који алудирате пропао, а о томе колико је био  погубан  за Србе нисте ни Ви ни ја ауторитет да кажете, а камо ли да пријетите брисањем порука, тако да такав наступ сматрам демонстрацијом силе уредника, што је, сложићете се, некоректно. Има још пропалих система о којима се овдје често прича, па се корисници не упозоравају и не пријети им се брисањем порука. Ја сам крајем осамдесетих када сам завршавао школе мислио да је фашизам пропали систем, па ето он оживи, и то тамо гдје ни најмање нисам очекивао. Сумњам да ће се то десити са комунизмом (да ће у скорије вријеме доживјети нову младост попут фашизма), јер му очигледно није било ваљано ни вријеме ни мјесто када је настао, алии то је нека друга прича.
 
Пар корисника форума оправдава Недића, фашисткочког слугу, па самим тим и фашисту, и не добија упозорења. Неки чак оправдавају и Љотића (sic), који је био фашистички идеолог, па не добијају упозорења да ће им поруке бити аутоматски (имате софтвер који препознаје такве пооруке?) обрисане. Да ли то значи да се бришу поруке само ако се има другачији поглед на утицај комунистичког покрета/идеологије?


Ви и ја се не морамо слагати о томе какав је утицај на Србе имао тај уистину пропали систем, чак шта више видим да имамо дијаметрално различите ставове - ја сматрам да је онај пропали систем са свим својим манама био нешто најбоље што се Србима икада десило у нашој дугој историји. Али наше неслагање око тога није разлог, или бар не би требао бити разлог, да демонистрирате силу на такав начин.

Ви сте, претпостављам, двадесетак година млађи од мене, па Вам се чини да је свака Ваша ка у Његоша, и то је младости и за опростити. Демонстрација силе ипак није коректна.


Свако добро!
Ненад Ивановић

Ван мреже НиколаВук

  • Уредник
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 8508
  • I2-PH908>Y250780>A32852, род Никшића
Одг: Обраћање уредницима форума
« Одговор #332 послато: Децембар 21, 2020, 03:07:34 поподне »
Поштовани,
надам се да је ово право мјесто да се обратим.

На теми која је закључана сам добио од уредника НиколаВук сљедећи одговор.

Ја бих вас замолио да овде не проповедате тоталитарну и идеолошки обојену причу једног пропалог система који је био више него погубан по Србе и њихове националне интересе током 20. века. Свака следећа порука сличне садржине ће бити аутоматски обрисана. Хвала.

Осјећам се ускраћен за одговор, који додуше и нема више везе са темом па ако није проблем ја бих га овдје изнио.
Ја се с Вама слажем да је систем на који алудирате пропао, а о томе колико је био  погубан  за Србе нисте ни Ви ни ја ауторитет да кажете, а камо ли да пријетите брисањем порука, тако да такав наступ сматрам демонстрацијом силе уредника, што је, сложићете се, некоректно. Има још пропалих система о којима се овдје често прича, па се корисници не упозоравају и не пријети им се брисањем порука. Ја сам крајем осамдесетих када сам завршавао школе мислио да је фашизам пропали систем, па ето он оживи, и то тамо гдје ни најмање нисам очекивао. Сумњам да ће се то десити са комунизмом (да ће у скорије вријеме доживјети нову младост попут фашизма), јер му очигледно није било ваљано ни вријеме ни мјесто када је настао, алии то је нека друга прича.
 
Пар корисника форума оправдава Недића, фашисткочког слугу, па самим тим и фашисту, и не добија упозорења. Неки чак оправдавају и Љотића (sic), који је био фашистички идеолог, па не добијају упозорења да ће им поруке бити аутоматски (имате софтвер који препознаје такве пооруке?) обрисане. Да ли то значи да се бришу поруке само ако се има другачији поглед на утицај комунистичког покрета/идеологије?


Ви и ја се не морамо слагати о томе какав је утицај на Србе имао тај уистину пропали систем, чак шта више видим да имамо дијаметрално различите ставове - ја сматрам да је онај пропали систем са свим својим манама био нешто најбоље што се Србима икада десило у нашој дугој историји. Али наше неслагање око тога није разлог, или бар не би требао бити разлог, да демонистрирате силу на такав начин.

Ви сте, претпостављам, двадесетак година млађи од мене, па Вам се чини да је свака Ваша ка у Његоша, и то је младости и за опростити. Демонстрација силе ипак није коректна.


Свако добро!
Ненад Ивановић

Поштовани, ја сам реаговао на оно што сам у вашем писању протумачио као аутошовинистичку тенденцију релативизације кривице између НДХ и тзв. "домаћих издајника" (где су прибројани сви њихови идеолошки противници), које су таквим прогласиле комунистичке власти чија је идеологија била тоталитарна (пропагирање једноумља, култ вође налик на култ божанства и сл.), као и методи обрачуна са неистомишљеницима ("народним непријатељима"). То није моје мишљење о комунизму, већ је то несумњиво утврђена чињеница за све комунистичке системе, укључујући и југословенски. Међутим, свакако сте у праву да мој начин реаговања није био одговарајући и на томе се извињавам. Тема "Нојбахерова Велика Србија" ће свакако остати закључана јер је расправа скренула у типично препуцавање, што се на овом форуму не толерише. Барем док се главе мало не "охладе".
« Последња измена: Децембар 21, 2020, 03:10:19 поподне НиколаВук »
Чињеницама против самоувереног незнања.

Ван мреже нцп

  • Члан Друштва
  • Памтиша
  • *****
  • Поруке: 1602
Одг: Обраћање уредницима форума
« Одговор #333 послато: Децембар 21, 2020, 04:35:04 поподне »
Поштовани,
надам се да је ово право мјесто да се обратим.

На теми која је закључана сам добио од уредника НиколаВук сљедећи одговор.

Ја бих вас замолио да овде не проповедате тоталитарну и идеолошки обојену причу једног пропалог система који је био више него погубан по Србе и њихове националне интересе током 20. века. Свака следећа порука сличне садржине ће бити аутоматски обрисана. Хвала.

Осјећам се ускраћен за одговор, који додуше и нема више везе са темом па ако није проблем ја бих га овдје изнио.
Ја се с Вама слажем да је систем на који алудирате пропао, а о томе колико је био  погубан  за Србе нисте ни Ви ни ја ауторитет да кажете, а камо ли да пријетите брисањем порука, тако да такав наступ сматрам демонстрацијом силе уредника, што је, сложићете се, некоректно. Има још пропалих система о којима се овдје често прича, па се корисници не упозоравају и не пријети им се брисањем порука. Ја сам крајем осамдесетих када сам завршавао школе мислио да је фашизам пропали систем, па ето он оживи, и то тамо гдје ни најмање нисам очекивао. Сумњам да ће се то десити са комунизмом (да ће у скорије вријеме доживјети нову младост попут фашизма), јер му очигледно није било ваљано ни вријеме ни мјесто када је настао, алии то је нека друга прича.
 
Пар корисника форума оправдава Недића, фашисткочког слугу, па самим тим и фашисту, и не добија упозорења. Неки чак оправдавају и Љотића (sic), који је био фашистички идеолог, па не добијају упозорења да ће им поруке бити аутоматски (имате софтвер који препознаје такве пооруке?) обрисане. Да ли то значи да се бришу поруке само ако се има другачији поглед на утицај комунистичког покрета/идеологије?


Ви и ја се не морамо слагати о томе какав је утицај на Србе имао тај уистину пропали систем, чак шта више видим да имамо дијаметрално различите ставове - ја сматрам да је онај пропали систем са свим својим манама био нешто најбоље што се Србима икада десило у нашој дугој историји. Али наше неслагање око тога није разлог, или бар не би требао бити разлог, да демонистрирате силу на такав начин.

Ви сте, претпостављам, двадесетак година млађи од мене, па Вам се чини да је свака Ваша ка у Његоша, и то је младости и за опростити. Демонстрација силе ипак није коректна.


Свако добро!
Ненад Ивановић

Поштовани,

Ја бих вас замолила да не инсинуирате.

Два члана форума су на тој теми пренела казивања својих родитеља о Милану Недићу која се била позитивна.

Конкретно - ја сам пренела речи моје мајке рођене 1933.године, избегле са родитељима и сестрама из НДХ, чији је отац био у логору Старо Сајмиште  (и преминуо од последица тортуре 1943.г), а две рођене старије сестре (једна са 22 година, друга са 16 година) отишле у партизане, "прошле" сремски фронт на коме је старија погинула код Ђакова (никад јој гроб није пронађен а ишла је баба од једне до друге масовне гробнице по Барањи), а млађа се никад није психички опоравила од страхота те кланице.

А мајчина мајка (супруга човека заточеног и умореног у логору Старо сајмиште и мајка две партизанке) све време била за краља Петра.

Ко може мојој мајци да ускрати њен лични доживљај 4 ратне године у Београду? Или захвалност Милану Недићу? И да још њено дете назове неким ко пропагира фашистичке идеје.

Да ли сте читали Гулаг од Солжењицина или било чију животну причу од оних који су "преживели" Голи оток?

Шта то значи?
Ако напишем књигу о њеним сећањима као биографију или као књижевно дело хоће ли ме "неке групе" или појединци пријавити за ширење фашизма или пропагирање фашистичких идеја и тражити забрану објављивања књиге.

На крсту са Исусом су била разапета и два  разбојника. Па, шта нам то говори?

Хоћемо ли у данашње време све оне који су потписали Кумановски споразум и који су наставили да сарађују са онима који су нас бомбардовали прогласити издајницима и ућуткавати људе около наоколо ако то мисле или кажу о тим људима или ћемо анализирати и вагати друштвено историјске околности њиховог вољног или изнуђеног делања.

Како оправдавате ћутање партизана и комуниста на логор Јасеновац и остале логоре по НДХ? Не непредузимање акција спашавања заточених? Не мислим ту на оне обичне редове међу партизанима већ на Врховну команду која је касније чинила друштвену елиту у ФНРЈ, а потом у СФРЈ? За мене је то издаја човечности! "Шуровање" на кварно са фашистима и усташама.

Само сам хтела да укажем на слободу мишљења и говорења.

Зато сам и пренела чланак из листа Политика из 2015.г.

Уосталом, Недић није рехабилитован. А тема је закључана. Требало би да будете задовољни.

Но, ви сте ипак незадовољни.
« Последња измена: Децембар 21, 2020, 04:37:54 поподне на Црвeњском путу »

Ван мреже Ojler

  • Члан Управног одбора
  • Бели орао
  • *
  • Поруке: 5298
  • Y-DNK: I2-Y3120 Z17855>PH3414 Мириловићи
Одг: Обраћање уредницима форума
« Одговор #334 послато: Децембар 21, 2020, 04:41:12 поподне »
Nemojte da sad ovde prenosimo ponovo tu raspravu molim vas.
Kамене рабъ и госодинъ

Ван мреже Sneki

  • Шегрт
  • ***
  • Поруке: 70
Одг: Обраћање уредницима форума
« Одговор #335 послато: Децембар 21, 2020, 04:49:27 поподне »
Поштовани, ја сам реаговао на оно што сам у вашем писању протумачио као аутошовинистичку тенденцију релативизације кривице између НДХ и тзв. "домаћих издајника" (где су прибројани сви њихови идеолошки противници), које су таквим прогласиле комунистичке власти чија је идеологија била тоталитарна (пропагирање једноумља, култ вође налик на култ божанства и сл.), као и методи обрачуна са неистомишљеницима ("народним непријатељима"). То није моје мишљење о комунизму, већ је то несумњиво утврђена чињеница за све комунистичке системе, укључујући и југословенски. Међутим, свакако сте у праву да мој начин реаговања није био одговарајући и на томе се извињавам. Тема "Нојбахерова Велика Србија" ће свакако остати закључана јер је расправа скренула у типично препуцавање, што се на овом форуму не толерише. Барем док се главе мало не "охладе".

Аутошовинистичка тенденција у односу према ткз. Недићевој Србији?  :o

Сама кованица "Недићева Србија" је антисрпска. Ту "Србију" није правио нит Недић нит Срби.
Тачан назив је Вермахтова "Србија".


Ван мреже Ojler

  • Члан Управног одбора
  • Бели орао
  • *
  • Поруке: 5298
  • Y-DNK: I2-Y3120 Z17855>PH3414 Мириловићи
Одг: Обраћање уредницима форума
« Одговор #336 послато: Децембар 21, 2020, 04:51:46 поподне »
Мораће се изгледа закључати и тема Обраћање уредницима форума...
Kамене рабъ и госодинъ

Ван мреже Amicus

  • Уредник
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 9508
  • I1 P109 FGC22045
    • Порекло.рс
Одг: Обраћање уредницима форума
« Одговор #337 послато: Децембар 21, 2020, 05:19:57 поподне »
Ми нисмо зрели за дискусије о Другом светском рату на тлу Југославије. Да се сад ради тога и овде препиремо, нема смисла, а ни потребе. Оставимо такве теме за нека будућа времена.

Довољно је широк спектар тема на којима можемо дискутовати на истим фреквенцијама, а које нису мање интересантне од Нојбахерове Велике Србије.

Свима ће такве дискусије бити корисније од ових које воде ка брисању порука, санкцинисању форумаша, закључвању теме.



Ван мреже Exiled

  • Члан Друштва
  • Етнолог
  • *****
  • Поруке: 2394
  • ПХ908>А20333>FT14649>FT175994
Одг: Обраћање уредницима форума
« Одговор #338 послато: Децембар 21, 2020, 06:46:54 поподне »
Господо уредници, компас вас лаже, почели сте озбиљно да срљате...

Ван мреже NenadI

  • Гост
  • *
  • Поруке: 11
Одг: Обраћање уредницима форума
« Одговор #339 послато: Децембар 21, 2020, 06:52:29 поподне »
Поштовани, ја сам реаговао на оно што сам у вашем писању протумачио као аутошовинистичку тенденцију релативизације кривице између НДХ и тзв. "домаћих издајника" (где су прибројани сви њихови идеолошки противници), које су таквим прогласиле комунистичке власти чија је идеологија била тоталитарна (пропагирање једноумља, култ вође налик на култ божанства и сл.), као и методи обрачуна са неистомишљеницима ("народним непријатељима"). То није моје мишљење о комунизму, већ је то несумњиво утврђена чињеница за све комунистичке системе, укључујући и југословенски. Међутим, свакако сте у праву да мој начин реаговања није био одговарајући и на томе се извињавам. Тема "Нојбахерова Велика Србија" ће свакако остати закључана јер је расправа скренула у типично препуцавање, што се на овом форуму не толерише. Барем док се главе мало не "охладе".
Није ми била намјера да релативизујем кривицу између НДХ и Недићеве Србије, мада у другом читању видим да може тако да се схвати. Оно што им јесте било заједничко је идеологија и ја сам о томе писао. Фашистичка идеологија у ширем смислу те ријечи (да не залазимо у детаље шта је националсоцијализам, шта фашизам итд) је била заједничка и НДХ и Недићевој (Вермахтовој) Србији. Исто тако су биле заједничке (или врло сличне) идеологије франкове Шпаније и трећег рајха па ипак не можемо поредити по монструозности франкову Шпанију и трећи рајх. Надам се да сам овај пут био мало јаснији.

О томе да постоје "утврђене чињенице за комунистичке системе" се такође не морамо сложити, зависи које историчаре читате. Неолиберални идеолози су чак и увели тај појам тоталитаризам да би у исти кош сврстали  фашизам и комунизам. Има и потпуно другачијих мишљења и то од стране неких од најцјењенијих мислалаца садашњице. И то не оних који оправдавају стаљинизам, много га више нападају, већ који истичу да је сврставање у један кош комунизма и фашизма под појмом тоталитаризам потпуна подвала неолиберала... Сувише је то комплексно и сама побједа неолибералног концепта не значи да су дефинитивно и у свему у праву. Југословенски систем јесте био у сввом почетку готово потпуно стаљинистички, и отуда иду многе наопаке ствари које су и урадили. Сви су они (комунисти) то срцем и до краја искрено спроводили - чак и оно што није требало, али као што каже америчка  пословица - пут до пакла је поплочан најбољим намјерама.
Ипак, мора се рећи и да је тај екс ју систем након неког времена доживио извјесни отклон од тврдог совјетског стаљинизма. А да је био демократичан није. Да је био слободан - није. Али је био праведнији, а ако морам да бирам између правде и те неке слободе у либералном смислу, ја ћу изабрати правду.

У праву сте и за култ, то је својествено стаљинизму. Али је овај народ имао и култ краља. Погледајмо чак и данас како један обичан човјек доживљава Предсједника (ако се макнете из интелектуалних кругова и одете мало у народ). Није тај култ тек тако изграђен - он је добрим дијелом наслиијеђен. Просто се краљ замијенио са Титом - коме је то сигурно годило.

Захваљујем Вам на извињењу - није свако у стању то да каже - што говори много о Вама!

Свако добро, и жао ми је ако је се неко због  мојих постова узбудио