Аутор Тема: Обраћање уредницима форума  (Прочитано 112917 пута)

Ван мреже Exiled

  • Члан Друштва
  • Етнолог
  • *****
  • Поруке: 2394
  • ПХ908>А20333>FT14649>FT175994
Одг: Обраћање уредницима форума
« Одговор #300 послато: Октобар 01, 2020, 11:09:23 поподне »
Нит је мјесец,нит је дуња жута,
нит су крвна зрнца у питању,нити спуштам комуникацију на лични ниво,не познајем никог од вас.Само постављам једно те исто питање,како,господо уредници,свртавате људе без СНИП тестова у родове? Ако ово питање сматрате провокацијом,незнам шта бих вам реко...

Ван мреже Exiled

  • Члан Друштва
  • Етнолог
  • *****
  • Поруке: 2394
  • ПХ908>А20333>FT14649>FT175994
Одг: Обраћање уредницима форума
« Одговор #301 послато: Октобар 01, 2020, 11:16:33 поподне »
Поново питаш на погрешном месту, али нема везе, Бог нек прашта.

Пошто си упоран, пробаћу у пар реченица да одговорим. На основу блискости Y-STR (маркери). Посебно је то згодно када постоји потврда и у литератури, или у виду ретке крсне славе. Наравно, поделе на основу маркера, посебно на мањем броју маркера, су непоуздане, па самим тим их нико не третира као неко коначно решење. Дакле такве поделе могу бити и привремене, а свакако се дају лако изменити након СНП резултата.

Држање резултата без СНП-а у некој општој I2, R1a, или E-V13 групи (на чему потенцираш колико сам схватио) не би имало никаквог смисла. Табела пројекта такође не би имала сврху, пошто би резултати били набацани у оквиру једне (основне) гране. Дакле, те поделе на основу блискости маркера треба гледати као нешто позитивно, што може помоћи у истраживању, а не као ману пројекта/табеле.
Грешим ја свакако и сигурно сам у криву,треба то устврдити још који пут,ако не због мене онда због себе.Треба се држати победничког менталитета...А како се не угледасте на ФТДНА,тамо нема груписања док се тестирањем ,па и појединачних СНИПОВА у другим компанијама,не докаже припадност некој грани...

Ван мреже Romanijski

  • Познавалац
  • ******
  • Поруке: 783
  • Ја ратујем сам...
Одг: Обраћање уредницима форума
« Одговор #302 послато: Октобар 01, 2020, 11:21:52 поподне »
 Овоми нешто познато... Бојане недају у табелу ни кад имаш потврђен СНП. Зреба да ти исцједе да платиш и маркере. А тај што одређује правила није у стању ни да уради свој тест...    :o

Ван мреже Exiled

  • Члан Друштва
  • Етнолог
  • *****
  • Поруке: 2394
  • ПХ908>А20333>FT14649>FT175994
Одг: Обраћање уредницима форума
« Одговор #303 послато: Октобар 01, 2020, 11:31:56 поподне »
Овоми нешто познато... Бојане недају у табелу ни кад имаш потврђен СНП. Зреба да ти исцједе да платиш и маркере. А тај што одређује правила није у стању ни да уради свој тест...    :o
То су неке ствари с којима нисам упознат и не бих их коментарисо.Али ово на чему потенцирам већ дуже време је ,тврдим,апсолутно исправно.Не треба сврставати људе у родове ,па и безимене,без потврђених СНИП-ова.Мислим да се тако доводе људи у заблуду...

Ван мреже Небојша

  • Уредник СДНКП
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 13169
Одг: Обраћање уредницима форума
« Одговор #304 послато: Октобар 01, 2020, 11:37:52 поподне »
Грешим ја свакако и сигурно сам у криву,треба то устврдити још који пут,ако не због мене онда због себе.Треба се држати победничког менталитета...А како се не угледасте на ФТДНА,тамо нема груписања док се тестирањем ,па и појединачних СНИПОВА у другим компанијама,не докаже припадност некој грани...

Ниси добро информисан. Уредници FTDNA пројеката итекако сврставају на основу маркера. Воде се управо том логиком. Дакле неко из групе добије СНП потврду, и онда они по аутоматизму све њему блиске по маркерима ставе у тај род.

Ван мреже Небојша

  • Уредник СДНКП
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 13169
Одг: Обраћање уредницима форума
« Одговор #305 послато: Октобар 01, 2020, 11:40:11 поподне »
То су неке ствари с којима нисам упознат и не бих их коментарисо.Али ово на чему потенцирам већ дуже време је ,тврдим,апсолутно исправно.Не треба сврставати људе у родове ,па и безимене,без потврђених СНИП-ова.Мислим да се тако доводе људи у заблуду...

Овоми нешто познато... Бојане недају у табелу ни кад имаш потврђен СНП. Зреба да ти исцједе да платиш и маркере. А тај што одређује правила није у стању ни да уради свој тест...    :o

Пошто је овде тако страшно и раде се те, по вама, чудне ствари, мислим да је најбоље решење да не посећујете сајт, самим тим себи скратите муке. У супротном не могу да објасним ту врсту мазохизма.

А пошто сам већ потрошио превише времена на вас, а видим ниједан одговор није задовољио, штавише, износе се нетачни подаци у вези овог и других сајтова (пример FTDNA) убудуће ћу, као један од уредника, овакве поруке сматрати троловањем и спамовањем. Па ће тако и бити третиране.


Ван мреже Bokez

  • Познавалац
  • ******
  • Поруке: 437
Одг: Обраћање уредницима форума
« Одговор #306 послато: Октобар 01, 2020, 11:40:55 поподне »
Ако је велика вјероватноћа погађања зашто то не би радили ? Ако мислиш на основни тест на 23 маркера и закључивање који је гентички род на основу пар маркера што да не ако је уочена нека правилност, и ако је велика вјероватноћа за погодит ?

Ван мреже Exiled

  • Члан Друштва
  • Етнолог
  • *****
  • Поруке: 2394
  • ПХ908>А20333>FT14649>FT175994
Одг: Обраћање уредницима форума
« Одговор #307 послато: Октобар 01, 2020, 11:52:23 поподне »
Пошто је овде тако страшно и раде се те, по вама, чудне ствари, мислим да је најбоље решење да не посећујете сајт, самим тим себи скратите муке. У супротном не могу да објасним ту врсту мазохизма.

А пошто сам већ потрошио превише времена на вас, а видим ниједан одговор није задовољио, штавише, износе се нетачни подаци у вези овог и других сајтова (пример FTDNA) убудуће ћу, као један од уредника, овакве поруке сматрати троловањем и спамовањем. Па ће тако и бити третиране.
Спамовање је питање зашто групишете људе без тестирања СНИП-ова у родове? И који неисине а тичу се ФТДНА,јели хоћеш да кажеш да они групушу људе у гране и подгране без урађених снипова а само на сличности хаплотипа и слично...Ако то тврдиш онда нема везе што ријеч "бог" пишеш великим словом...

Ван мреже Exiled

  • Члан Друштва
  • Етнолог
  • *****
  • Поруке: 2394
  • ПХ908>А20333>FT14649>FT175994
Одг: Обраћање уредницима форума
« Одговор #308 послато: Октобар 01, 2020, 11:53:35 поподне »
Ако је велика вјероватноћа погађања зашто то не би радили ? Ако мислиш на основни тест на 23 маркера и закључивање који је гентички род на основу пар маркера што да не ако је уочена нека правилност, и ако је велика вјероватноћа за погодит ?
Бокез,јеси ли се ти тестиро?

Ван мреже Uzi

  • Уредник СДНКП
  • Памтиша
  • *****
  • Поруке: 1646
  • N2-P189.2>FT182494>FGC28435
Одг: Обраћање уредницима форума
« Одговор #309 послато: Октобар 01, 2020, 11:59:39 поподне »
Ниси добро информисан. Уредници FTDNA пројеката итекако сврставају на основу маркера. Воде се управо том логиком. Дакле неко из групе добије СНП потврду, и онда они по аутоматизму све њему блиске по маркерима ставе у тај род.

Вероватно Бојан мисли не неке дубље подгране, да се их не сврстана, ако нису СНП профилисани. А вероватно зависи и од саме ХГ, да ли је уопште могуће сврстати тестиране особе у родове само на основу СТР маркера.

Ван мреже Небојша

  • Уредник СДНКП
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 13169
Одг: Обраћање уредницима форума
« Одговор #310 послато: Октобар 01, 2020, 11:59:51 поподне »
Спамовање је питање зашто групишете људе без тестирања СНИП-ова у родове? И који неисине а тичу се ФТДНА,јели хоћеш да кажеш да они групушу људе у гране и подгране без урађених снипова а само на сличности хаплотипа и слично...Ако то тврдиш онда нема везе што ријеч "бог" пишеш великим словом...

Ово је већ и спамовање и троловање и безобразлук. Да, групишу тако. Информиши се боље, пре него што ћеш нешто рећи. Овако заиста идеш грлом у јагоде. Стицајем околности сам админ на два FTDNA пројекта, па ми је врло добро познат систем рада.

Дакле уопште више не мораш овде да пишеш, није више ствар ни мојих одговора, већ како спречити да ликови попут тебе одводе дискусије на ову страну (због своје сујете и неупућености). На свакој теми где пожеле и мисле да то може проћи тако. Ово је сад ствар нас уредника. Ти само настави тако, иако врло добро знаш да тај систем не пролази. Ни овде, али ни у животу.

Ван мреже Exiled

  • Члан Друштва
  • Етнолог
  • *****
  • Поруке: 2394
  • ПХ908>А20333>FT14649>FT175994
Одг: Обраћање уредницима форума
« Одговор #311 послато: Октобар 02, 2020, 12:11:23 пре подне »
Вероватно Бојан мисли не неке дубље подгране, да се их не сврстана, ако нису СНП профилисани. А вероватно зависи и од саме ХГ, да ли је уопште могуће сврстати тестиране особе у родове само на основу СТР маркера.
Управо то мислим,значи та прича о сврставању у родове без урађених снипова,не пије воду.

Ван мреже Exiled

  • Члан Друштва
  • Етнолог
  • *****
  • Поруке: 2394
  • ПХ908>А20333>FT14649>FT175994
Одг: Обраћање уредницима форума
« Одговор #312 послато: Октобар 02, 2020, 12:13:12 пре подне »
Ово је већ и спамовање и троловање и безобразлук. Да, групишу тако. Информиши се боље, пре него што ћеш нешто рећи. Овако заиста идеш грлом у јагоде. Стицајем околности сам админ на два FTDNA пројекта, па ми је врло добро познат систем рада.

Дакле уопште више не мораш овде да пишеш, није више ствар ни мојих одговора, већ како спречити да ликови попут тебе одводе дискусије на ову страну (због своје сујете и неупућености). На свакој теми где пожеле и мисле да то може проћи тако. Ово је сад ствар нас уредника. Ти само настави тако, иако врло добро знаш да тај систем не пролази. Ни овде, али ни у животу.
Наведи ми једног из моје подгране и на И2 пројекту и на српком пројекту на ФТДНА а који је ту само на основу хаплотипа и молим те ме немој више вријеђати,стварно је доста...А можда би мого и неко од других уредника да прегледа ову дискусију па да заједно процените које некоректан и ко трује атмосферу...
« Последња измена: Октобар 02, 2020, 12:17:42 пре подне Bojan »

Ван мреже Uzi

  • Уредник СДНКП
  • Памтиша
  • *****
  • Поруке: 1646
  • N2-P189.2>FT182494>FGC28435
Одг: Обраћање уредницима форума
« Одговор #313 послато: Октобар 02, 2020, 12:20:09 пре подне »
Управо то мислим,значи та прича о сврставању у родове без урађених снипова,не пије воду.

Ово изгледа занимљива тема, па можда да се отвори посебна тема ако још није отворена, о профилисању родова на основи СНП или СТР потврда.

Ван мреже Небојша

  • Уредник СДНКП
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 13169
Одг: Обраћање уредницима форума
« Одговор #314 послато: Октобар 02, 2020, 12:20:22 пре подне »
Наведи ми једног из моје подгране и на И2 пројекту и на српком пројекту на ФТДНА а који је ту само на основу хаплотипа

Нису сви пројекти на FTDNA само I2 група у српском пројекту. Стицајем околности, у нашем пројекту на FTDNA, већина припадника I2 тестирала је неки СНП, што је уреднику само олакшало посао приликом груписања. Ако погледаш разне FTDNA пројекте, широм Европе, видећеш да су многи разврстани у одређене подгране, иако имају само основну хаплогрупу (значи нису радили никакав дубински тест), типа I-P37, J-M172, E-M35, итд.

Не знам шта и даље покушаваш да докажеш и зашто не констатујеш ова "упозорења" око троловања.

Ван мреже НиколаВук

  • Уредник
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 8523
  • I2-PH908>Y250780>A32852, род Никшића
Одг: Обраћање уредницима форума
« Одговор #315 послато: Октобар 02, 2020, 03:08:42 пре подне »
Шта је ово данас? Јел пун месец, био синоћ, или је вечерас? Видим на неколико тема неке тешке речи, неке прозивке на личној основи. Дајте, људи, да се мало "спусти лопта" и уважавају мишљења, а да се супротстављени ставови износе на пристојан и достојанствен начин.

Ех, далеки рођо, би мјесец ноћес и пун и крвав.

https://en.wikipedia.org/wiki/Mid-Autumn_Festival

The Mid-Autumn Festival (Simplified Chinese: 中秋节; Traditional Chinese: 中秋節; Vietnamese: Tết Trung Thu; Korean: 추석; Japanese: 月見), also known as Moon Festival or Mooncake Festival, is a traditional festival celebrated by Chinese and other people including in the "Sinosphere." It is the second-most important Chinese holiday after Chinese New Year with a history dating back 3,000 years, when China's emperors worshipped the moon for bountiful harvests.[2]

The festival is held on the 15th day of the 8th month of the Chinese lunisolar calendar with a full moon at night, corresponding to mid-September to early October of the Gregorian calendar.[3] On this day, the Chinese believe that the moon is at its brightest and fullest size, coinciding with harvest time in the middle of Autumn.[4]
Чињеницама против самоувереног незнања.

Ван мреже НиколаВук

  • Уредник
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 8523
  • I2-PH908>Y250780>A32852, род Никшића
Одг: Обраћање уредницима форума
« Одговор #316 послато: Октобар 02, 2020, 03:14:45 пре подне »
Нит је мјесец,нит је дуња жута,
нит су крвна зрнца у питању,нити спуштам комуникацију на лични ниво,не познајем никог од вас.Само постављам једно те исто питање,како,господо уредници,свртавате људе без СНИП тестова у родове? Ако ово питање сматрате провокацијом,незнам шта бих вам реко...

С обзиром да ти је око тог питања Небојша у више наврата дао одговор, а ти си се правио као да ниси то видео и наставио си да постављаш исто питање уз врло нападачки став, сматрај се опоменутим од стране Уредништва, понајвише због кршења следеће тачке Правилника:

Члан 12.
Није дозвољено слање нежељених садржаја који имају за циљ изазвање што веће реакције учесника разговора или нарушавање пристојног тока разговора на други начин, као и свако друго узнемиравање других учесника форума путем јавних или приватних порука.


Свака твоја следећа порука која буде кршила Правилник ће аутоматски и без објашњења бити обрисана, са могућношћу даљег санкционисања због некоректног понашања на форуму. Хвала на разумевању.
Чињеницама против самоувереног незнања.

Ван мреже Amicus

  • Уредник
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 9508
  • I1 P109 FGC22045
    • Порекло.рс
Одг: Обраћање уредницима форума
« Одговор #317 послато: Октобар 02, 2020, 09:38:05 пре подне »
Шта је ово данас? Јел пун месец, био синоћ, или је вечерас? Видим на неколико тема неке тешке речи, неке прозивке на личној основи. Дајте, људи, да се мало "спусти лопта" и уважавају мишљења, а да се супротстављени ставови износе на пристојан и достојанствен начин.

Дешава се у ноћима пунога месеца да се мирни разговори претворе у жестоке расправе. :)



Ван мреже Exiled

  • Члан Друштва
  • Етнолог
  • *****
  • Поруке: 2394
  • ПХ908>А20333>FT14649>FT175994
Одг: Обраћање уредницима форума
« Одговор #318 послато: Октобар 02, 2020, 10:52:13 пре подне »
С обзиром да ти је око тог питања Небојша у више наврата дао одговор, а ти си се правио као да ниси то видео и наставио си да постављаш исто питање уз врло нападачки став, сматрај се опоменутим од стране Уредништва, понајвише због кршења следеће тачке Правилника:

Члан 12.
Није дозвољено слање нежељених садржаја који имају за циљ изазвање што веће реакције учесника разговора или нарушавање пристојног тока разговора на други начин, као и свако друго узнемиравање других учесника форума путем јавних или приватних порука.


Свака твоја следећа порука која буде кршила Правилник ће аутоматски и без објашњења бити обрисана, са могућношћу даљег санкционисања због некоректног понашања на форуму. Хвала на разумевању.
И даље мислим да не кршим правилник питањем које постављам.Зар вам ова ситуација с Чворовићем није очит пример овога што ја причам,али како је олигледно да на нека питања није могуће добити одговор већ само прекор нећу их ни постављати.Да сте ми здраво...

Ван мреже Nebo

  • Члан Друштва
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 10054
  • I2a S17250 A1328
Одг: Обраћање уредницима форума
« Одговор #319 послато: Октобар 02, 2020, 12:56:59 поподне »
Дешава се у ноћима пунога месеца да се мирни разговори претворе у жестоке расправе. :)

Изгледа да је тако...
Но, пошто је сада дан, надам се да неће више бити таквих тонова.
"Наша мука ваља за причешћа"